KONST / Litografier / Färglitografi 12667586
nr 1266 7586
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, "Operation". Signerad, numrerad 4/310. Motivet: 39x50 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 juli 2019
kl 20:21:17
29/7 16:36:17
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman